Кина аголна контакт топчести лежишта 7000AD фабрика и производители | BUN Прецизност

Аголна контакт топчести лежишта 7000AD

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Тип: Имајќи седиште
 • Материјал: 45 # челик
 • Точност: C7, C5
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T

 • детали за производот

  Тагови производ

  димензии
  Боре Dia (г) 10 mm
  Outer Dia (D) 26 mm
  Ширината (B) 8 mm
  Жлебен (r) 0.3 mm
  Жлебен (R1) 0.15 mm
  контакт агол 25 степен
  За пресметка на податоци
  Динамичен товар рејтинг (Cr) 520 КРФ
  Статичко оптоварување рејтинг (КР) 246 КРФ
  ограничување на темпо маст 55000 вртежи во минута
  ограничување на темпо Нафта 84700 вртежи во минута
  маса
  Тежина 0.019 килограм

 • Претходно:
 • Следно: