Кина радијални топчести лежишта 626LLB фабрика и производители | BUN Прецизност

Радијални топчести лежишта 626LLB

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Тип: Имајќи седиште
 • Материјал: 45 # челик
 • Точност: C7, C5
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T

 • детали за производот

  Тагови производ

  димензии
  Боре Dia (г) 6 mm
  Outer Dia (D) 19 mm
  Ширината (B) 6 mm
  Жлебен (r) 0.3 mm
  За пресметка на податоци
  Динамичен товар рејтинг (Cr) 2340 N
  Статичко оптоварување рејтинг (КР) 885 N
  ограничување на темпо маст 34000 вртежи во минута
  маса
  Тежина 0,009 килограм

 • Претходно:
 • Следно: